top of page

Охорона праці муляра під час виконання кам'яних робіт

  • admin
  • Apr 10
  • 1 min read



У рамках реалізації міжпредметних зв’язків та з метою формування в здобувачів освіти системного підходу до професійної діяльності, у #ПТУ16 м. Мала Виска було проведено бінарний урок з предметів «Технологія кам’яних робіт» та «Охорона праці» на тему: "Охорона праці муляра під час виконання кам’яних робіт".


Урок провели викладачі: Болгаренкова Олена Георгіївна та Сокуренко Віктор Михайлович.



Метою проведення заняття стало закріплення теоретичних знань і формування практичних навичок щодо дотримання правил безпеки під час виконання муляром кам’яних робіт. Така форма навчання дала змогу комплексно розглянути виробничу ситуацію з точки зору технології виконання робіт та вимог охорони праці.



На уроці було розглянуто:


- основні етапи кам’яних робіт, до яких може бути залучений муляр;


- можливі небезпеки та ризики, що виникають у процесі підготовки й обробки поверхонь (зокрема під час роботи на висоті, застосування будівельних матеріалів, інструментів, механізмів);


- вимоги безпеки до спецодягу, засобів індивідуального захисту та організації робочого місця;


- типові помилки та порушення правил охорони праці, що можуть спричинити нещасні випадки;


- заходи надання домедичної допомоги у разі травм.



Особливістю заняття став акцент на практичному застосуванні знань: здобувачі освіти аналізували виробничі ситуації, працювали з наочністю, демонстрували знання інструкцій з охорони праці, виконували інтерактивні вправи, брали участь в обговореннях. Було також використано мультимедійні презентації, відеофрагменти, тематичні кросворди й тестові завдання.



Завдяки тісній співпраці викладачів здобувачі освіти отримали цілісне уявлення про взаємозв’язок між правильним виконанням технологічних операцій та дотриманням вимог безпеки праці. Такий підхід сприяє формуванню відповідального ставлення до професії, розвитку критичного мислення та підвищує рівень професійної підготовки.



Бінарний урок пройшов у динамічній формі, викликав зацікавленість у здобувачів освіти та підтвердив ефективність інтегрованого підходу у підготовці кваліфікованих робітників.

bottom of page